ubezpieczenie mieszkaniowe

Zalety ubezpieczenia mieszkaniowego

Staramy się nie myśleć o włamaniach, pożarach ani innych potencjalnych zagrożeniach. Nie można jednak udawać, że nie istnieją. Mogą przytrafić się każdemu w najmniej spodziewanym momencie. W myśl powiedzenia “przezorny zawsze ubezpieczony” warto przejrzeć oferty ubezpieczeń mieszkaniowych, aby w razie nieszczęścia nie zostać z niczym.

Zapewnij sobie spokój

W kupno, remont i urządzenie mieszkania inwestujemy wiele pieniędzy i energii. W razie włamania możemy niestety stracić wiele wartościowych sprzętów, cennej biżuterii i oszczędności. Chociaż takie wydarzenie na pewno pozostawi nieprzyjemne wspomnienia i spowoduje wiele stresu, ubezpieczenie mieszkaniowe może zaoszczędzić przynajmniej jednego zmartwienia. Odszkodowanie gwarantuje, że będziesz w stanie zastąpić utracone przedmioty nowymi. Świadomość, że nie zostaniesz bez środków do życia w razie kradzieży, na pewno pozwoli Ci spać spokojniej.

Największym niebezpieczeństwem, jakie może dotknąć dom lub mieszkanie jest bez wątpienia pożar. Tak traumatyczne zdarzenie, nie może zostać zrekompensowane żadną sumą pieniędzy. Wiele przedmiotów o wartości sentymentalnej, nigdy nie zostanie zastąpionych. Mimo to, gdy w płomieniach traci się dobytek życia, liczy się każdy grosz. Jeżeli posesja jest odpowiednio ubezpieczona, nie trzeba się martwić przynajmniej o fundusze niezbędne do poukładania sobie życia na nowo.

Nie tylko pożar wiąże się z negatywnymi emocjami i strachem, również powódź niesie za sobą obawy. Dzięki odpowiedniemu ubezpieczeniu nie musisz żyć w strachu przed żywiołami. Ustalona w ubezpieczeniu kwota pieniężna zostanie Ci wypłacona również w takim przypadku.

 

Ubezpieczenie w razie zalania

Na szczęście, pożary i rozboje czy włamania z kradzieżami nie są codziennością. Ubezpieczenie mieszkaniowe przyda się także w razie przykrych niespodzianek, takich jak zalania piwnica, szkoda mrozowa czy awaria łazienkowej armatury. Woda może poczynić wiele szkód, warto więc wspomóc się w ich naprawie i wymianie dzięki odszkodowaniu. To dzięki takiej usłudze możemy uniknąć kosztów.

Mniej znane korzyści płynące z ubezpieczenia mieszkania

Oprócz standardowego odszkodowania w razie wypadku, na rynku dostępne są także opcje ubezpieczenia mieszkaniowego, połączone z dodatkowymi usługami. Jedną z nich jest pokrycie kosztów poszukiwania i usunięcia przyczyny szkody zapewnienie wykwalifikowanych hydraulików i elektryków. W razie niespodziewanej awarii i braku sprawdzonych fachowców, takie wsparcie może okazać się bezcenne. Dziś nikogo nie dziwi gdy polisa chroni nakłady inwestycyjne, przedmioty wartościowe, a nawet elementy posesji.

 

Ubezpieczenie mieszkaniowe – dodatkowe korzyści

Rynek ubezpieczeniowy oferuje dodatkowe korzyści, z których możemy skorzystać decydując się na zakup ubezpieczenia właśnie w Departamencie Własnej Sieci Sprzedaży UNIQA. Wewiór Ubezpieczenia przygotował bardzo atrakcyjną ofertę, w której możemy znaleźć ubezpieczenia dodatkowe w postaci OC w życiu prywatnym, które chroni nas w przypadku wyrządzenia szkody innym osobom zamieszkującym odrębne domostwa poprzez zalanie bądź wybicie szyb. Przydatną opcją jest także ubezpieczenie osób przebywających na terenie naszej posesji, dzięki której nasi goście mogą czuć się bezpieczniej.

Dzięki temu nie musisz martwić się w sytuacji kryzysowej, firma ubezpieczeniowa pokryje za Ciebie wymaganą należność.
Możesz również skorzystać z ubezpieczenia obejmującego szyby w Twoim mieszkaniu. Dzięki temu, rozbicie kabiny prysznicowej czy szklanych drzwi, akwarium nie musi wiązać się z dużym wydatkiem. W zakresie ubezpieczenia są ruchomości domowe znajdujące się w pomieszczeniach przynależnych lub użytkowanych ( np. rower w garażu ). Dzięki korzystaniu z tego rodzaju ubezpieczenia możesz ubiegać się o wypłatę należnych Ci środków.

Jeśli martwisz się o swoje wyposażenie w postaci sprzętu elektrycznego, możesz skorzystać z ubezpieczenia od przepięć. Dzięki temu, w razie jakiejkolwiek awarii wywołanej przepięciem elektrycznym, możesz ubiegać się o wypłacenie świadczenia, dzięki czemu, nie będziesz musiał martwić się uszkodzonym komputerem bądź telewizorem.

Warto przeznaczyć niewielką kwotę pieniędzy na składkę ubezpieczeniową, mieć w zakresie assistance domowy, aby w razie nieszczęścia lub drobnej awarii, mieć jeszcze jedno zmartwienie mniej. Chociaż nikt nie chce myśleć o niebezpieczeństwach, lepiej być na nie przygotowanym, by w jednej chwili nie zostać z niczym.

Zapoznaj się z naszą oferta ubezpieczenia mieszkaniowego na https://wewior-ubezpieczenia.pl/ubezpieczene-mieszkaniowe/

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry