POLISA TURYSTYCZNA- zawsze warto o nią zadbać !

Koszty leczenia za granicą mogą być bardzo wysokie. Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą to tzw. polisa  (turystyczna) to jedyne rozwiązanie, które chroni nas przed wydatkami związanymi z leczeniem poza Polską.  Suma ubezpieczenia, do której ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia, zależy od  tego jakie sumy gwarancyjne wybierzemy.  Zaleca się wybieranie sumy ubezpieczenia co najmniej 50-150 tysięcy euro, zwłaszcza do krajów z wysokimi stawkami za usługi medyczne.

Polisa turystyczna, a EKUZ

Jeśli jesteś obywatelem Polski i podróżujesz po Europie, możesz skorzystać z Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), która uprawnia do korzystania z niezbędnej opieki medycznej w państwach członkowskich Unii Europejskiej oraz w Islandii, Liechtensteinie, Norwegii i Szwajcarii. W większości państw UE obywatele współuczestniczą w kosztach swojego leczenia. Obcokrajowcy korzystający z EKUZ muszą być gotowi na to samo. Jednak nie refunduje leczenia planowanego.

Kwota zwrotu jest określana na podstawie prawa obowiązującego w państwie leczenia i jeśli funkcjonuje tam tzw. system współpłacenia niestety, może być niższa od poniesionych kosztów. 
Karta EKUZ jest bezpłatna, ale nie pokrywa kosztów ratownictwa, transportu medycznego do Polski czy akcji poszukiwawczej . A koszty ratownictwa, mogą sięgnąć nawet kilkudziesięciu tysięcy euro. Podobnie jest gdy dolegliwości nie wymagają szybkiej interwencji – jeżeli pacjent nie wymaga natychmiastowej pomocy, która może zostać udzielona po powrocie do kraju, bo EKUZ nie upoważnia do bezpłatnego leczenie za granicą. Dostęp do publicznej służby zdrowia za granicą bywa utrudniony, a czasem jakość miejscowej publicznej opieki medycznej jest na niskim poziomie. Wówczas jeżeli chcemy skorzystać z leczenia w placówce prywatnej, musimy za nie zapłacić z własnych środków.
Rozwiązaniem jest ubezpieczenie turystyczne, to ono może uchronić nas od poniesienia wysokich kosztów. 

Udostępniam kod zniżkowy 10% do zakupu ubezpieczenia w UNIQA

 KOD: 50199

Link do zakupu ze zniżką 10%:

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry