ubezpieczenie oc i ac turek

Jak obniżyć składkę za ubezpieczenie AC?

Koszty utrzymania samochodu to coś, co kierowcy muszą przede wszystkim wziąć pod uwagę, zanim zdecydują się na kupno pojazdu, ponieważ często mylnie sądzą, że na tym kończą się ich wydatki finansowe. Aby nic Cię nie zaskoczyło, a koszty nie były niebotycznie wysokie, to warto zastanowić się nad możliwościami obniżenia składki za ubezpieczenie AC.

 

Jak zadbać o obniżenie kosztów?

Jak najbardziej jest możliwe obniżenie składki za ubezpieczenie AC, tylko trzeba mieć na uwadze kilka istotnych aspektów, dzięki którym będzie to o wiele łatwiejsze, a nasz portfel nie zostanie zbytecznie obciążony. Oto kilka prostych metod, które sprawią, że zapłacisz mniej i zaoszczędzisz na inne wymarzone rzeczy:

 • Ostrożność – o tym jak wysoka będzie nasza składka ubezpieczeniowa, w dużej mierze decyduje to, jak prowadzimy samochód. To dość prosta zasada – jeśli jeździsz bezpiecznie, to płacisz mniej. Kierowcy, którzy nie powodują szkód, są doceniani i przyznawane są im zniżki, za każdy rok odpowiedzialnej jazdy.
 • Samochód nadzorowany – wiele osób nie wie także o tym, że obniżenie składki ubezpieczeniowej AC jest możliwe również w przypadku, gdy decydujemy się na model pojazdu, który nie jest łakomym kąskiem dla złodziei. Oprócz tego, na niższe ceny może mieć również wpływ to, gdzie nasze auto jest zaparkowane. Jeśli jest to parking strzeżony lub garaż, to mamy szansę uzyskać mniejszą kwotę do zapłaty za naszą składkę.
 • Sposób płatności – istotne jest również to, w jaki sposób zapłacimy za nasze ubezpieczenie. Jeśli zdecydujemy się opłacić je na rok z góry, możemy liczyć na zniżkę. Jest to korzystniejsze niż zdecydowanie się na rozbicie kwoty na raty. W ten sposób możemy zaoszczędzić nawet do kilkunastu procent.
 • Młody kierowca – często jest tak, że młody, niedoświadczony kierowca musi zapłacić więcej niż ten doświadczony, dlatego warto rozważyć dopisanie do swojego samochodu osoby, która posiada już wypracowane zniżki i posiada rabaty. Jeśli zdecydujemy się na współwłaściciela, możemy naprawdę sporo zaoszczędzić.
 • Znalezienie najlepszej oferty – i to nie koniecznie najtańszej to ostatnia, ale i najważniejsza zasada. Jeśli zależy nam na atrakcyjnych cenach i fachowej opiece, warto rozejrzeć się za ofertami z dobrym assistance nie tylko po wypadku, ale i po awarii, takimi, jakie na przykład oferuje nasza firma. U nas średni czas dojazdu pomocy Assistance na miejsce zdarzenia to: 30 min (w Polsce) i 45 min (za granicą); To świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy oraz zbędnego stresu. Zwróć uwagę, czy Twoje Autocasco ubezpiecza zdarzenia takie jak: wypadek/kolizja, pożar, kradzież, akt wandalizmu, działania siły natury, oraz ubezpieczenie przewożonego bagażu.

Powody korzystania z pomocy assistance: w 2019 roku w 73,39% dotyczyły awarii pojazdu natomiast 26,61% to pozostałe zdarzenia.

 

Na ceny ubezpieczenia jeszcze mają wpływ czynniki takie jak:

 • Czyją własność stanowi pojazd; osoby fizycznej, osoby prawnej, jednostki organizacyjnej nieposiadającej osobowości prawnej,
 • Wiek pojazdu,
 • Zabezpieczenia antykradzieżowe,
 • Wyposażenie dodatkowe, możliwość ubezpieczenia wyposażenia specjalnego pojazdu specjalnego,
 • To czy kierownica jest z lewej, czy prawej strony,
 • To czy auto jest zakupione od polskiego dealera, czy sprowadzone z Europy lub USA,
 • Jaki wybierzemy wariant pokrycia szkody; Serwis ASO, Warsztat, Kosztorys bez amortyzacji, Kosztorys z amortyzacją, w cenach netto czy cenach brutto.


O czym jeszcze musisz pamiętać?

W przypadku ubezpieczenia AC kierowca ma wybór i może podczas szkody, zdecydować się na pokrycie części kosztów naprawy ze swojej kieszeni. Dzięki temu mniejsza część finansowa jest wypłacana z ubezpieczenia AC, co ma wpływ na późniejsze ewentualne podwyżki lub obniżki cen za składki na ubezpieczenie.

 

Zapoznaj się z naszą ofertą ubezpieczenia OC i AC na https://wewior-ubezpieczenia.pl/ubezpieczena-oc-ac/

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry