ubezpieczenie na życie

Ubezpieczenie na życie- dlaczego warto?

Dbałość o ochronę i bezpieczeństwo finansowe Twoich bliskich nie musi być skomplikowana. Ubezpieczenie na życie to pakiet, który pozwala na zabezpieczenie pieniężne wskazanych przez Ciebie osób na wypadek Twojej śmierci. Oferuje ponadto możliwość poszerzenia swojego działania między innymi o ochronę finansową najbliższych w przypadku pogorszenia stanu Twojego zdrowia lub nieszczęśliwego wypadku. Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie na życie? 


Czym jest ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie jest rodzajem polisy osobowej, które jest zabezpieczeniem bliskich Ci osób w przypadku Twojej śmierci. Może mieć ono charakter ochronny lub mieszany, kiedy to część wpłacanej składki jest przez Ciebie inwestowana lub wyposażona w opcję oszczędzania długoterminowego. Pieniądze z ubezpieczenia trafiają po nieszczęśliwym wydarzeniu do rąk osób upoważnionych do ich odbioru.
Bezpieczeństwo Twoich bliskich. Ubezpieczenie na życie jest gwarancją zabezpieczenia finansowego dla rodziny pogrążonej w tragedii. Pieniądze z polisy zapewnią najbliższym nie tylko środki na organizację pogrzebu, ale także zasoby na najbliższe kilka lat życia. Ubezpieczenie na życie rozszerzone o dodatkowe opcje, stanie się ochroną dla bliskich Ci osób także w przypadku nieszczęśliwego wypadku, urazów ciała czy rehabilitacji.


Pakiet dopasowany do Twoich potrzeb

Umowa podstawowego pakietu  to gwarancja wypłaty środków upoważnionym osobom w przypadku zgonu ubezpieczonego. Niewątpliwą zaletą ubezpieczenia na życie jest możliwość wzbogacenia pakietu o dodatkowe zapisy, które zapewniają ochronę finansową przed losowymi zdarzeniami, inwalidztwem, niezdolnością do pracy czy pobytem w szpitalu.


Wpływ na wysokość składki

Wysokość składki na ubezpieczenie na życie zależy od kilku czynników i na niektóre z nich masz realny wpływ. Znaczącymi elementami są tu stan Twojego zdrowia oraz wysokość odszkodowania. Ty wybierasz jednak umowy dodatkowe, które podnoszą wielkość składki, a także liczbę ubezpieczonych, rodzaj i charakter polisy.

Duża elastyczność i niewielkie ograniczenia

Umowa ubezpieczenia dopasowana będzie do Twoich perspektyw finansowych i preferencji. Z jednej polisy skorzystać może nawet dziesięć osób, a częstotliwość opłacania składki wybierzesz samodzielnie spośród opcji miesięcznych, kwartalnych, a nawet rocznych. Niewątpliwą zaletą ubezpieczenia na życie jest jego elastyczność i niewielka liczba ograniczeń dotyczących wieku czy czasu trwania umowy. 
Ubezpieczenie na życie to rozwiązanie dla osób, które na pierwszym miejscu stawiają dbałość o bezpieczeństwo najbliższych. Choć polisa daje tak duże możliwości, samo wypełnienie wniosku o jej zakup trwa zaledwie kilka minut.

Sprawdź naszą ofertę ubezpieczenia na życie! 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry